مجیک کمپانی


مردم‌نيوز: دلیل تفاوت تن‌های موجود در چه بود؟ گوشت ماهی تن برخلاف ماهی‌های آزاد، به دلیل میزان زیاد میوگلوبین در عضله، رنگ صورتی مایل به قرمز دارد. ماهی‌های تن انواع مختلف گیدر، زرده، ماکرل، اسبک، هوور و… دارند که به دلیل گونه‌های مختلف، کیفیت‌های متفاوت و طعم و رنگ و قیمت مختلفی دارند.

اغلب کنسروهای تن موجود در بازار حاوی گونه هوور یا گیدر بوده که بهترین نوع آن گیدر است. گیدر و ماکرل گوشتی ترد، تکه‌ای و روشن با طعمی ملایم، هوور گوشتی پرخون و شکلاتی رنگ با طعمی گرم و گونه زرده و اسبک هم به دلیل رنگ تیره‌تر و مزه‌ای تلخ، کیفیت پایین و قیمت ارزان‌تری دارد. با مطالعه ترکیبات مندرج روی کنسروهای ماهی می‌توانید به نوع ماهی مورد استفاده پی ببرید.

وجود تکه گوشت‌های قهوه‌ای و تلخ در کنسرو ماهی

ماهی تن علاوه بر عضلات صورتی، عضلاتی به رنگ قهوه‌ای دارد که به آن عضله تیره گفته می‌شود. این عضلات به دلیل ذخایر چربی بیشتر، انرژی ماهی را برای شنا تامین می‌کند. این گوشت، پرچرب و تلخ مزه و نسبت به تند شدن حساس‌تر، ماندگاری کمتر و طعمی متفاوت با عضلات صورتی رنگ ماهی دارد که بهتر است مصرف نشود و معمولا در زمان فرآوری از محصول جدا می‌شود.

در کنسرو تن از چه روغنی استفاده می‌شود؟

روغن موجود در کنسرو ماهی مربوط به چربی ماهی نیست و از نوع روغن‌های مایع نباتی سویا، ذرت، پنبه دانه یا زیتون است. این روغن‌ها کالری بالایی دارند و چاق‌کننده هستند و بهتر است قبل از مصرف از ماهی جدا شود.

منبع: جام جم

 

درباره : مجیکیچهره نیکی کریمی در ۴۶ سالگی ! + عکس – مجله خبری مجیک کمپانی
درباره : مجیکی

یک کارشناس اقتصادی گفت: بانک مرکزی بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی قضایی یا انتظامی سال‌ها قبل می‌توانست با مکانیزم‌های بانکداری، جلوی فعالیت موسسات مالی غیرمجاز از جمله ثامن الحجج را بگیرد.

به گزارش صبحانه،مجید شاکری در گفتگویی گفت:  آقای سیف، بارها و بارها از بستن پرونده موسسات غیر مجاز به عنوان یکی از توفیقات خود نام برده اند وبارها شرح داده اند که چگونه منتسبین به یکی از این موسسات ( ظاهرا ثامن الحجج) با اسلحه به دفتر ایشان امده اند. یکی از روزنامه‌های صبح تهران  هم مفصلا توضیح داده چگونه این موسسه «به زور اسلحه» و «پشتوانه فلان مقام انتظامی» از خود محافظت می کرده است.

وی ادامه داد: گزاره عمومی تبلیغ شده این است: « بدلیل پشتیبانی نهادهای قضائی وأمنیتی امکان برخورد قضائی – یا هر نوع برخوردی- با این موسسه وجود نداشته است» که این گزاره قطعا غلط است.

وی در مورد اینکه چرا این گذاره غلط است، توضیح داد: در بانکداری ذخیره جزئی- یعنی همین سیستم بانکداری رایج فعلی جهان-بزرگترین ریسک موسسه سپرده پذیر، ریسک نقدینگی است. به همین دلیل موسسه یا بانک( مجاز باشد یا غیر مجاز) ناچار است از طریقی( مستقیم یا غیر مستقیم) به اجزای دیگر شبکه و نهایتا بانک مرکزی متصل باشد. در بانکها و موسسات مجاز این فرآیند از طریق بازار بین بانکی و اضافه برداشت از بانک مرکزی انجام می شود. در موسسات غیر مجاز این اتصال از طریق یک حساب همکار در بانک همکار انجام می شود. به بیان دیگر هر موسسه غیر مجاز از طریق اتصال ریالی به یک بانک/ موسسه مجاز  ادامه حیات می دهد و بدون این حساب همکار، به سرعت فرو می پاشد. این حقیقت به بانک مرکزی امکان می دهد تا بدون نیاز به هر نوع پشتیبانی قضائی یا انتظامی، صرفا با بستن حساب همکار موسسه غیر مجاز، موسسه را عملا تعطیل کند. این فشار برای بستن حساب همکار هم به سادگی از طریق فشار بر اضافه برداشتهای بانک همکار اجرایی است.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: این تجربه  قبلتر در باره موسسه «اعتماد ایرانیان» در سال ٩١ با بستن حسابش نزد بانک ملی انجام شد و عملا این موسسه ظرف یک هفته فروپاشید.

وی ادامه داد: در واقع بانک مرکزی ابزار تجربه شده ای دارد که هیچ قاضی یا پلیسی به لحاظ فنی نمی تواند جلوی آنرا بگیرد. سوال اصلی اینجاست که چرا بانک مرکزیِ آقای سیف هرگز از این ابزار برای نابودی موسسات غیر مجاز بهره نجسته است؟ کدام مقام قضائی یا پلیسی می تواند جریان اضافه برداشت  بانک همکار را تحت تاثیر قرار دهد؟

شاکری گفت: آیا برآوردهای بانک مرکزی در سال ٩٤ باعث به مشکل خوردن موسسات غیر مجاز شد؟ عملا خیر. سال ٩٤ سالی بود که تنگنای اعتباری به معنای واقعی رخ نمود و نسبت زیان انتظاری در ترازنامه سیستم بانکی ناگاه ٣.٧ برابر شد. در این شرایط خشکسالی، درخت تناور « بانکها» نحیف شد و طبعا علف هرز «موسسه غیر مجاز» هم خشک شد. نابودی موسسات غیر مجاز اثر جانبی خوب یک سیاست اصلی بسیار بد یعنی سیاست « سالم سازی نقدینگی» بود.

وی تاکید کرد: بنابراین نابودی موسسات غیر مجاز  ناشی از برنامه بانک مرکزی نبود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: این سخنان به معنای رد یا پذیرش اثر افراد ذینفوذ بر بزرگ شدن امثال موسسات ثامن الحجج نیست اما به لحاظ فنی توضیح می دهد که این  داستان پر آب چشم ورود افراد با اسلحه به دفتر آقای سیف بیشتر بهانه عدم برخورد است تا دلیل عدم برخورد./مهر

درباره : مجیکی

مرحوم آیت‌الله تهرانی با اشاره به آشنایی خود با وجود مبارک امام خمینی می‌گوید: من در سال ۱۳۷۰ قمری، چند سال پیش از رحلت آیت‌الله بروجردی به قم مشرف و در درس ایشان و امام خمینی حاضر شدم. این روند ادامه داشت تا اینکه آیت‌الله بروجردی به‌رحمت خدا رفتند.

ایشان در ادامه گفتند: زمانی که امام خمینی از ترکیه به عراق تشریف بردند بنده به محضر ایشان در عراق مشرف شده تا یکی دو روز مانده به سفر ایشان به فرانسه کنار حضرت امام بودم.

این استاد اخلاق در ادامه درباره ارتباط آیت‌الله العظمی بروجردی با امام راحل فرمود: اوایل ورود آیت‌الله بروجردی از بروجرد به قم تا مدتی برای تجلیل از ایشان، امام و سایر علمای محترم قم از جمله آیت‌الله شیخ مرتضی حائری که از اساتید آیت‌الله خامنه‌ای است به محضر آیت‌الله بروجردی می‌رفتند. امام و ایشان اختلاف جوهری نداشتند، البته در مسائل جزئی اختلاف سلیقه داشتند. ایشان با مرحوم آیت‌الله حکیم نیز اختلاف سلیقه جزئی این‌چنینی داشتند. زمانی که بنده در نجف در محضر درس امام خمینی بودم ایشان به‌صراحت به بنده می‌فرمودند که تا زمانی که آیت‌الله بروجردی در قید حیات بودند، ایشان آیت‌الله بروجردی را به‌عنوان مجتهد عادل می‌دانستند.

** خاطره‌ای از برخورد امام خمینی با یکی از ائمه جمعه به‌خاطر آیت‌الله خویی

آیت‌الله تهرانی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اختلاف نظر امام با مراجع نجف همچون آیات خویی و حکیم گفت: این افراد انسان‌های متقی عصر ما بودند و اختلافی نداشتند. یادم می‌آید پس از انقلاب، امام جمعه یکی از شهرستان‌های جنوب کشور از آیت‌الله خویی با لحن بدی یاد می‌کند، امام خمینی او را احضار می‌کنند و به او می‌گویند “شنیدم شما این‌گونه آیت‌الله خویی را خطاب کرده‌‌ای؟”، به‌محض اینکه آن شخص قصد آوردن استدلال برای اقدام خود داشت، امام به او فرمودند “از اتاق برو بیرون!”.

** مدیریت رهبر معظم انقلاب فوق متعارف است

آن مرحوم با ابراز اینکه حوزه علمیه قم به‌نسبت قبل از انقلاب شاهد پیشرفتی صدبرابری است، اظهار داشت: حوزه علمیه نجف نیز به‌دلیل اقدامات حزب بعث دچار ازهم‌گسیختگی شد و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم آیت الله سیستانی حدود ۱۸ سال است که به حرم امام علی(ع) مشرف نشده است. آنهایی که از شرایط موجود کشور انتقاد می‌کنند از نظر بنده نمی‌توانند وضعیت کنونی کشور چه از نظر خارجی و چه از نظر داخلی را به‌درستی تحلیل کنند. بنده این موضوع را در مصاحبه قبلی که در این باره داشته عنوان کرده‌ام که مدیریت مقام رهبری در شرایط کنونی فوق متعارف است و به‌خوبی توانستند کشور را اداره کنند.

آخرین توصیه های اخلاقی

آیت‌الله تهرانی در ادامه به بیانات اخلاقی در دیدار خبرنگاران تسنیم پرداختند و فرمودند: حدیثی از امیرالمؤمنین به ذهنم رسید که به تشریح این حدیث می‌پردازم. این حدیث از نظر مفهوم و محتوا جنبه ریشه‌ای در مسائل اخلاقی دارد. امام علی(ع) در این حدیث فرموده‌اند که وضع ساختمانی انسان به‌این‌گونه است که دو بعد دارد “بعد عقلانی و بعد نفسانی و حیوانی”. هر انسان عاقلی باید به این نکته توجه داشته باشد که باید با حیوانات تفاوت داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید حیوانات در سیر زندگی خودشان هدفگیری ندارند ولی انسانها باید در زندگی دارای هدفگیری باشند. اگر یک انسان در جوانی تصمیم بگیرد که راه پول درآوردن را پیش بگیرد، با یک هدف‌گیری و حرکت در مسیر آن، به هدف مورد نظر نائل می‌آید.

** راه تقویت بعد الهی و معنوی برقرارکردن ارتباط با حق تعالی است

ایشان افزودند: نوع انتخاب هدف نیز باید برای یک انسان مورد اهمیت باشد. انسان نباید انسانیت خود را فراموش کند و مانند حیوانی مثل مورچه که در تابستان تمام هم و غم خود را معطوف به ذخیره مواد غذایی برای فصل سرما می‌کند، برای اهداف صرفاً مادی زندگی کند. انسان دو بعد دارد و همه بزرگان و علما و دانشمندان علوم عقلی آنها را مورد تصدیق قرار داده‌اند. یک انسان وقتی از مادر متولد می‌شود، چیزی به‌اسم بعد الهی ندارد و یک حیوان بالقوه است که بعد الهی او باید به‌تدریج و با اقداماتی که خود او انجام می‌دهد به فعلیت برسد. این انسان باید از جوانی متوجه شود که این دو بعد را دارد و این دو محور در وجود انسان فعال است منتها بعد حیوانی به‌گونه‌ای است که هرچه قوای جسمانی او بیشتر باشد،‌ قوای حیوانی طبیعی و غریزی در او قوی‌تر است. بعد الهی و معنوی که همان بعد عقلی و روحانی است باید توسط خود انسان تقویت شود. راه تقویت این بعد نیز ارتباط برقرار کردن با حق تعالی است.

این استاد اخلاق با بیان اینکه اگر انسان عقل خود را تقویت نکند و غرایز او به‌شکل طبیعی رشد خود را انجام دهد، قطعاً نظرات او از عقلانیت بیرون می‌آید و مادی، حیوانی و نفسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر از دو انسان یک سؤال مشترک را بپرسیم این دو براساس نسبت برتری قوای عقلی و جسمی به ما پاسخ می‌دهند. آن فردی که جواب انسانی و الهی می‌دهد، طبیعتاً قوای عاقله خود را رشد داده است ولی آن فردی که پاسخی حیوانی و مادی به سؤال می‌دهد مشخص است که به‌روی قوای عقلی خود کار نکرده است. همین طور که جسم انسان از مواد غذایی تغذیه می‌کند روح انسان نیز نیاز به تغذیه کردن دارد. اگر جوانان از این نکته اساسی غفلت کنند و تا زمانی که جوانی آنها بر پا است به‌دنبال غرایز حیوانی و امیال دنیایی بروند، پس از ۴۰ سال خیلی بعید است که او انسانی شود که قوه عاقله او بر قوه حیوانی او تسلط پیدا کند چراکه بر حسب روایات انسان پرورش روح خود را تا ۴۰سالگی انجام می‌دهد و پس از ۴۰ سال بسیار دشوار است که بعد روحانی انسان دچار تغییرات اساسی شود، به‌طور مثال در این ۴۰ سال اگر پول‌دوست و یا سیاست‌طلب بوده، برای او بسیار دشوار است که پس از ۴۰سالگی در زندگی تغییر کند، همان‌طور که یک نهال نوپا را تا زمانی می‌توان جابه‌جا کرد که ریشه‌های آن تناور نشده باشد.

** در بسیاری از جوامع انسان‌هایی در رأس هستند که جز پول و قدرت چیزی نمی‌فهمند

آیت‌الله تهرانی تأکید کرد: انسان باید بداند که غیر از غرایز طبیعی که در وجود او ملموس واقع شده، بعد دیگری نیز وجود دارد که موجب ارتقای روح می‌شود. متأسفانه امروز در بسیار از جوامع انسانی‌هایی در رأس هستند که جز پول و قدرت فیزیکی و حیوانی چیزی نمی‌فهمند و بعد عقلانی آنها رشد چندانی نکرده است. امروز از نظر فرهنگی کلیه جوامع غربی بعد الهی و نامرئی را که اصطلاحاً به آن متافیزیک گفته می‌شود قبول دارند و اگر توجهی به آن نمی‌شود به‌دلیل اینکه بعد حیوانی در این جوامع به‌شکل فزاینده‌ای رشد کرده است. بسیار لازم است که هرکس که زیرمجموعه او افراد جوان هستند به آنها بگوید که ماهیت آنها با دیگر موجودات زنده تفاوت دارد و به آنها گوشزد کند که بعد روحانی انسان تنها با پرورش قوه عقلی انسان محفوظ می‌ماند.

** خداوند در جبهه‌ها نشان داد فداکاری یاران اباعبدالله افسانه نیست

وی تصریح کرد: هرجا جلوی ضرر گرفته شود، می‌توان امیدوار بود که گشایشی روی بدهد به همین خاطر است که بنده با این شرایط جسمی و سنی تمام سعی خود را می‌کنم که بتوانم جوانان را هرچه بیشتر به‌سمت توجه به مسائل معنوی سوق بدهم. اگر از این تذکرات استفاده کامل نشود و یا این تذکرات به قشر جوان داده نشود جامعه ما بسیار عقب می‌افتد. خداوند در قرآن کریم بین مسلمین و کفار فاصله قائل شده است، به‌طور مثال خدای متعال نیروی جسمی یک انسان مسلمان را بیست برابر نیروی یک کافر دانسته است، یعنی جسم از معنویت و ارتباط با عالم غیب نیروی فزاینده‌ای به‌دست ‌می‌آورد. از اصحاب امام حسین(ع) مطالبی مطرح می‌شود که ما خیال می‌کنیم افسانه است ولی خداوند متعال در جنگ تحمیلی و رشادت‌های این جنگ به ما نشان داد که فداکاری‌ یاران حضرت سیدالشهدا افسانه نبوده است.

این استاد دروس عالی حوزه یادآور شد: کسانی که روز نهم محرم اعلام عمر سعد را پذیرفتند، باور کردند که آنها لشکر حق تعالی هستند و اگر در جنگ با امام حسین(ع) کشته شوند به بهشت می‌روند. اینان همان‌هایی بودند که در کوفه وقتی عبیدالله آنها را تهدید کرد که “اگر به جنگ سیدالشهدا نروید ما سرمایه‌های شما را می‌گیریم و زنان و بچه‌هایتان را به‌بردگی می‌گیریم”، برای حفظ مال و جان و خانواده‌شان، راضی به جنگیدن با پسر رسول خدا شدند. این در حالی است که تمامی ادعاهای عبیدالله دروغ بود چراکه بدون اراده و مشیت الهی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

** حضرت امام تمام وجود خود را در اختیار رضای خدا قرار داد

آیت‌الله تهرانی گفت: مشیت خداوند متعال بر این بود که ۴۰ سال پیش این انقلاب به پیروزی برسد و تحولات امروز به‌وجود بیاید و حضرت امام(ره) تمام وجود خود را در اختیار رضای خدا قرار دهد، مردم با کمک حق تعالی تا امروز که حدود ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد موفق بمانند و دشمن نتواند ایران را در هم بشکند. جوانانی که نماز می‌خوانند روزه می‌گیرند و اعمال صالح انجام می‌دهند باید این نکات را در نظر بگیرند که از زمان حضرت آدم(ع) تا امروز و تا آخر دنیا خدای متعال یک برنامه بیشتر نداشته و آن برنامه این است که افراد گوناگون با توانایی‌های گوناگون را خلق کرده و قدرت اختیار را به آنها بدهد و امکانات را برای هدایت و یا ضلالت در اختیار آنها قرار دهد تا انسان‌ها را مورد آزمایش و امتحان قرار دهد.

استاد برجسته اخلاق تهران با یادآوری اینکه “ما انسان‌ها باید به این نکته دقت داشته باشیم”، گفت: این‌طور نیست که ما هر حاجتی که داشته باشیم خداوند متعال مورد اجابت قرار دهد. شما فرض کنید دو نفر با یکدیگر درگیر شده‌اند و هریک از خداوند مرگ دیگری را طلب می‌کنند، آیا این درست است که خداوند درخواست هر دوی آنها را مورد اجابت قرار دهد؟ خداوند متعال حکیم است و دعوت و خواهش بندگان را اگر به‌صلاح آنها باشد مورد اجابت قرار می‌دهد. انسان نباید همیشه فرزندان خود را در مرحله پایینی از رشد عقلی قرار بدهد و باید بر اساس رشد جسمی آنها، با انسانیت و بعد معنوی انسان آشنا کند.

وی افزود: یکی از کارهایی که در این ۴۰ساله پس از انقلاب در کشور ما تا حدودی صورت گرفته همین پرورش بعد انسانی افراد است که البته با مخالفت دشمنان و برخی‌ مخالفان در داخل مواجه شده است. خداوند متعال وعده موفقیت و پیروزی داده است و آنها که در این راه شهید شده‌اند خداوند متعال عمر آنها را تا همان زمان شهادتشان قرار داده است، منتها از آن جهت که در راه رضای خدا جان خود را داده‌اند، عمر خود را به‌بهترین کیفیت تمام کرده‌اند، بنابراین این‌طور نیست که جوانان عمر خود را کوتاه کرده باشند بلکه بهترین راه پایان دادن به عمر خود را انتخاب کرده‌‌اند.

در همین راستا اگر بخواهم مثالی برای شما بیاورم باید یک موضوعی را بازگو کنم؛ در سال ۵۸ که جنگ تحمیلی آغاز شد، آقای لوله‌کشی هر از چند گاهی به خانه ما می‌آمد و لوله‌کشی خانه را ترمیم می‌کرد. یک روز علت فوت فرزندش را برای من تعریف کرد. او می‌گفت پسرش دوستی داشته است که در همان سالها در جبهه شهید شده است. دوست فرزند این بنده خدا بارها به او می‌گوید که “تو هم بیا برویم جبهه”، ولی پسر این آقا قبول نمی‌کرده ولی چون تقدیر این پسر مرگ در سنین جوانی نوشته شده بوده، مدتی پس از شهادت دوستش در یکی از جاده‌های اطراف تهران تصادف کرده و جان خودش را از دست می‌دهد. خداوند به‌وسیله صالحِ خودش این پسر را دعوت به بهترین مرگ یعنی شهادت کرد ولی او این دعوت را قبول نکرد و در یک تصادف از دنیا رفت.

** خداوند متعال پیامبر خاتم را در جایی مبعوث کرد که پست‌ترین مردم در بعد فرهنگی بودند

آیت‌الله تهرانی تصریح کرد: تمام انبیا آمده‌اند و با معجزات خودشان به‌اثبات رساندند که این واقعیت‌ها افسانه نیست. شما تصور می‌کنید اگر رسول خدا(ص) در جایی به‌غیر از عربستان مبعوث می‌‌شدند اعراب تسلیم او می‌شدند. ابداً این‌طور نیست. خداوند متعال پیامبر خاتم خود را از جایی مبعوث کرده است که به‌گواه تاریخ از پست‌ترین مردمان در بعد فرهنگی بودند. شما می‌دانید که در هیچ آیینی دخترکشی مرسوم نبوده است، آن‌هم زنده به گور کردن نوزادان دختر ولی این موضوع در عربستان به‌وقوع می‌پیوندد، بنابراین خداوند متعال نبی خاتم را از این منطقه مبعوث می‌کند تا آنها او را از خودشان بدانند و عصبیت به‌خرج ندهند و وقتی که درک کردند که پیامبر اسلام راست می‌گوید به او ایمان بیاورند.

وی افزود: در ماجرای غدیرخم تمام حجاج آن سال از جمله کسانی که جلو بودند و یا عقب مانده بودند در جایی به‌نام غدیر خم کنار هم جمع شدند و آن اتفاقات تاریخی به‌وقوع پیوست. در این مراسم یکی از بزرگان مکه حضور پیدا نکرده بود. پس از اینکه حضرت به مدینه آمدند به ایشان عرض کرد که “شنیدم شما یک همچنین کاری کردی”. و ادامه داد که “آیا شما از طرف خودت این کار را کردی یا خدا به تو فرمان داد؟”. حضرت رسول به او می‌گوید “من از جانب خودم کاری انجام نمی‌دهم و هر اقدامی که می‌کنم به‌دستور خدای متعال است”. این مشرک که پیامبر را راستگو می‌دانست وقتی حضرت فرمود از طرف خدا بوده باور کرد، و پس از اینکه از پیش رسول خدا آمد رو به آسمان کرد و گفت “خدایا، من تحمل ندارم که تو علی را بر مردم مسلط کنی. از تو می‌خواهم سنگی از آسمان نازل کنی و مرا بکشی.”، که در همان لحظه سنگی از آسمان نازل می‌شود و او را می‌کشد. این داستانی که برای شما تعریف کردم متن آیات و شأن نزول آیات قرآن است.

ایشان با بیان اینکه تکبر یکی از مفاسد اخلاقی است که نفس به آن مبتلا می‌شود و اگر انسان در جوانی صفات نامرئی خود را بررسی نکند و آن صفات ضدارزش را ترک نکند پیر که شد دیگر نمی‌تواند این صفات را کنار بگذارد، فرمود: اینکه امیرالمؤمنین می‌فرمایند چه‌بسیار از عقلهایی که اسیر هوای نفس هستند معنای آن این است که من و شما که ادعا می‌کنیم از شیعیان امام علی(ع) هستیم باید به این فرمان ایشان توجه کنیم. اگر جوانان گفتند که “در پیری توبه می‌کنیم” قرآن فرموده است که این افراد در پیری هم توفیق توبه پیدا نمی‌کنند چراکه صفات رذیلت‌آور به‌قدری در وجود این افراد ریشه دوانده که امکان برگشت به مسیر حق برای آنها وجود ندارد.

** برخی رؤسای حکومت‌ها عاطفه انسانی را به‌خاطر حب جاه از دست داده‌اند

شاگرد برجسته امام خمینی با بیان اینکه امروز کسانی که در رأس برخی حکومت‌ها در دنیا هستند به‌قدری رذیلت‌های اخلاقی بر آن حاکم شده است که برای رسیدن به قدرت حاضرند برادر خود را نیز از بین ببرند، گفت: یعنی دیگر عاطفه انسانی را به‌خاطر حب جاه از دست داده‌اند. حب مقام به‌قدری در آنها ریشه دوانده که تنها خودشان را می‌بینند آن‌هم خودی را که باقی نمی‌ماند.

ایشان در پایان توصیه کردند: انس با قرآن و توجه به آیات قرآن باعث می‌شود که روح انسان به‌مرور زمان با مفاهیم قرآنی سنخیت پیدا کند. وقتی که با قرآن مأنوس شدیم دیگر آسان‌تر می‌توانیم نفس خودمان را اصلاح کنیم و خدای نکرده این‌طور نباشد که پیر شویم ولی مشکلات و رذیلت‌های اخلاقی در وجود ما باقی مانده باشد.

درباره : مجیکیجزئیات برگزاری کنسرت ماکان بند و پازل بند در شهر تورنتو کانادا ! – مجله خبری مجیک کمپانی

درباره : مجیکی

رویای رسیدن به سرعت بیشتر از لذت بخش‌ترین جنبه‌های تفریح و رقابت است. اگر با خواندن این جمله به یاد مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک و رالی‌های بزرگ جهان افتاده‌اید، باید بگویم دنیای سرعت فقط به این رشته و برندهای خودرویی مشهوری چون فراری، لامبورگینی، بوگاتی و… ختم نمی‌شود.

به گزارش صبحانه،در کنار سازندگان بزرگ سریع‌ترین خودروهای جهان و در میان خیل بی‌شمار علاقه‌مندان این رشته‌های جذاب ورزشی و اتومبیلرانی، گروه دیگری نیز در جدال برای رسیدن به سرعت‌های بیشتر، سال‌هاست در رقابتی تنگاتنگ با هم قرار دارند. شاید تعجب کنید اگر بشنوید موتورسیکلت‌هایی وجود دارند که در زمینه شتاب‌گیری اولیه از همه ماشین‌های پرسرعتی که تاکنون تصورش را داشتید سریع‌تر هستند و در یک مبارزه تن به تن حتی پیشرفته‌ترین خودروهای جهان نیز به گرد پای آنها نمی‌رسند. در ادامه می‌خواهیم شما را با ۱۲ نمونه از سریع‌ترین موتورسیکلت‌های جهان که در مسابقات خاکی که به خاطر هیجان سرعت و پرش از ارتفاع جزو پرطرفدارترین رده‌های مسابقات موتورسیکلت در جهان است آشنا کنیم.

هوندا سی.آر.اف ۴۵۰ آر Honda CRF450R

حداکثر سرعت: ۱۳۵ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۹۱۵۰ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
شرکت ژاپنی هوندا این محصول پرطرفدار خود را سال ۱۳۹۶/ ۲۰۱۷ به بازار عرضه کرده است. نسبت‌های انتقال قدرت جدید و کاهش ارتفاع از سطح زمین از قابلیت‌های جدید و منحصربه‌فرد این موتور به شمار می‌رود و به‌دلیل باریک شدن دریچه‌های ورودی هوا و تغییر در آلیاژ شاسی وزن کمتری را برای آن به ارمغان آورده است. تمام این اتفاقات سبب شده تا محصولی به بازار عرضه شود که به آسانی می‌تواند به‌دلیل بهره‌گیری از چابکی و سیستم مدیریت بهتر سرنشین در مسابقات پیروز باشد. این موتورسیکلت از پیشرانه ۴۴۹ سی‌سی بهره می‌برد و به سیستم خنک‌کننده‌ای که مشابه آن در خودروها نیز وجود دارد مجهز شده است.

هوندا ایکس‌آر ۶۵۰ ال Honda XR650L

حداکثر سرعت: ۱۵۸ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۶۸۹۹ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
محصول دیگر شرکت هوندا که یک موتورسیکلت دوگانه کلاسیک و ورزشی است، با توجه به امکاناتی که دارد، قیمتش کاملا توجیه‌پذیر به نظر می‌رسد. این نمونه تولیدی که در طول سال‌ها توانسته به مدد استقبال فراوانی که از سوی علاقه‌مندانش به‌دست آورده به‌طور منظم مورد بررسی و پیشرفت و بهبود قرار بگیرد دارای شتاب اولیه صفر تا صد ۵/۸۳ ثانیه‌ای است و در نسخه مربوط به سال ۲۰۱۸ به یک موتور ۶۴۴ سی‌سی مجهز شده که پرچمدار تمامی نسل‌های پیش از خود به حساب می‌آید.

ام.یو.زد باگیرا MuZ Baghira

حداکثر سرعت: ۱۶۵ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۵۹۹۵ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
این وسیله اعجاب‌انگیز که به یک موتور ۶۵۶ سی‌سی مجهز است، حدود ۱۸۰ کیلوگرم جرم دارد. البته در نگاه اول و با دیدن هیبت بزرگ باگیرا، باور این‌که تا این حد این موتورسیکلت سبک و کم‌وزن باشد غیرقابل باور به نظر می‌رسد. شتاب اولیه صفر تا صد آن ۵/۲۲ ثانیه است و با توجه به ساختار طراحی آن یکی از نمونه‌های مناسب برای حرکت در مسیرهای صاف بین شهری و جاده‌های ناهموار کوهستانی است. این محصول از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۶/ ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ تولید می‌شد و با وجود این که طرفداران زیادی نیز داشت به‌طور ناگهانی از چرخه تولید کنار گذاشته شد. اقدامی که هیچ دلیلی از سوی سازنده برای آن ارائه نشده است.

ب‌ام‌و جی۶۵۰ ایکس‌چلنج

BMW G650 XCHallenge

حداکثر سرعت: ۱۶۸ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۶۰۰۰ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
یکی از شرکت‌های مطرح خودروساز که علاوه بر ساخت خودروهای محبوب از دور، دستی هم در ساخت موتورسیکلت‌های سرعتی و موفق دارد شرکت ب‌ام‌و آلمان است. محصول جی۶۵۰ ایکس‌چلنج که سال ۱۳۸۶/ ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد به یک پیشرانه ۶۵۲ سی‌سی مجهز است که می‌تواند ۵۳ اسب بخار قدرت تولید کند. جی۶۵۰ ایکس‌چلنج که دارای ظاهری کاملا طراحی شده برای جاده‌های ناهموار و پرش از ارتقاع است، دارای مخزن سوختی به گنجایش ۱۶ لیتر است که یک مخزن جایگزین ۴/۵ لیتری نیز برای مواقع ضروری داخل شاسی این موتورسیکلت تعبیه شده است. شتاب صفر تا صد جی۶۵۰ ایکس‌چلنج به میزان ۴/۷۸ ثانیه اندازه‌گیری شده است.

یاماها دبلیو.آر ۲۵۰ آر Yamaha WR250R

حداکثر سرعت: ۱۴۳ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۶۶۹۹ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
این موتورسیکلت که وزنی در حدود ۱۳۵ کیلوگرم دارد در نگاه اول می‌تواند بیشتر از آنچه انتظار می‌رود باشد. قلب تپنده یاماها WR250R حجمی در حدود ۲۵۰ سی‌سی دارد و سیستم خنک‌کننده آن نیز آن‌قدر توانایی دارد که طبق ادعای نشریه تخصصی موتورسیکلت نیوز بتواند تا سرعت ۱۴۳ کیلومتر آن را به حرکت دربیاورد. در آزمایش‌هایی که درخصوص تست سرعت محصولات موتوری انجام شده، شتاب صفر تا صد این محصول قدرتمند ۸/۷۱ ثانیه اعلام شده است.

کاوازاکی کی‌ال‌آر ۶۵۰ Kawasaki KLR650

حداکثر سرعت: ۱۵۷ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۶۶۹۹ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
این موتورسیکلت نیز که بیشتر ظاهری خیابانی دارد توانمندی‌های زیادی در کنترل مسیرهای ناصاف و ناهموار دارد. طراحی مجدد کی‌ال‌آر ۶۵۰ بین سال‌های ۱۳۸۵ و ۱۳۸۷/ ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ انجام شده و طی آن بازنگری‌های شگفت‌انگیزی در آن صورت گرفته و همچنان یکی از پرطرفداران کلاس موتورسیکلت‌هاست. شتاب اولیه این محصول نیز ۰۴/۶ ثانیه است و به یک پیشرانه ۶۵۱ سی‌سی مجهز است. همچنین ظرفیت باک بنزین کی‌ال‌آر‌۶۵۰ چیزی حدود ۳۰ لیتر است که برای رانندگی‌های طولانی در جاده‌های صاف و بین شهری گزینه مناسبی به شمار می‌رود.

ای.تی.کی اینتیمیدیتور ATK Intimidator

حداکثر سرعت: ۱۷۸ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۱۲۹۹۵ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
گروه سازنده این محصول مدت‌هاست که برای ساخت سریع‌ترین موتورسیکلت صحرایی جهان فعالیت می‌کنند. ای‌تی‌کی اینتیمیدیتور که به یک موتور ۶۸۵ سی‌سی مجهز است، قابلیت تولید ۷۸ اسب بخار قدرت را دارد و وزن خالص آن نیز فقط ۱۰۸ کیلوگرم ذکر شده است. شاید با نگاه به عدد ارائه شده برای وزن خالص بتوان ای‌تی‌کی اینتیمیدیتور را سبک‌ترین نمونه در نوع خود به حساب آورد. این موتورسیکلت فوق سبک و سریع از یک گیربکس پنج دنده نیز بهره می‌برد که شتاب‌گیری را برای سرنشینش به شکل قابل ملاحظه‌ای راحت‌تر کرده است.

سوزوکی دی.آر زد ۴۰۰ اس‌ام Suzuki DR-ZSM400

حداکثر سرعت: ۱۵۲ کیلومتر

قیمت: ۵۹۹۹ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
طبق نظر سازندگان شرکت سوزوکی و البته بسیاری از موتورسواران حرفه‌ای جهان، دی.آر زد ۴۰۰ اس‌ام سوزوکی محصولی است که نمی‌توان از آن به راحتی چشم‌پوشی کرد. این موتورسیکلت که با استفاده از تایرهای برند knobby به شتاب صفر تا صد ۴/۵۴ ثانیه دست یافته است از مناسب‌ترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند هیجان سرعت را در مسیرهای خاکی و ناهموار تجربه کنند. دی.آر زد ۴۰۰ اس‌ام که به یک پیشرانه چهار سیلندر مجهز است با بهره‌گیری از دوشاخ معکوس که از آلیاژهای کم‌وزن ساخته شده توانسته عملکرد خوبی را به سرنشین خود ارائه کند. رینگ‌های پهن‌تر از حالت عادی این موتورسیکلت که امکان استفاده از سیستم ترمزگیری قوی‌تری را به آن می‌دهد، حس رانندگی و هیجان بیشتری را به راکب خود هدیه می‌کند.

هوسکوارنا اف‌ای ۵۰۱ اس Husqvarna FE501S

حداکثر سرعت: ۱۶۳ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۱۰۵۹۹ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
این موتورسیکلت به ظاهر آرام و معمولی با بهره‌گیری از یک پیشرانه ۵۱۰ اسب بخار، در عمل اسبی بسیار وحشی و جنگجوست که می‌تواند قدرت زیادی را به سرنشین خود که علاقه‌مند به یک وسیله دوچرخ دومنظوره است ارائه کند. نمونه جدید این محصول که با صرفه‌جویی هرچه تمام‌تر در وزن ارائه شده است می‌تواند شتاب اولیه صفر تا صد ۴/۵ ثانیه داشته باشد. استفاده از آلومینیوم در تمام اجزای اف‌ای ۵۰۱ اس باعث کاهش نسبتا زیاد وزن آن شده که همین مساله کمک فراوانی در بهبود تکنیک کنترل آن در جاده‌های ناهموار و پرش از روی موانع کرده است.

بتا ۴۵۰ آر.اس Beta450R.S

حداکثر سرعت: ۱۸۰ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۹۷۰۰ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
بتا جزو معدود محصولاتی است که به خاطر نوع طراحی ساخت و آیرودینامیک منحصربه‌فرد خود فقط مجوز حرکت در جاده‌های ناهموار را دارد و رانندگان نمی‌توانند از آن در جاده‌های شهری و بین شهری استفاده کنند. وزن بتا ۴۵۰ آر.اس حدود ۲۸۳ کیلوگرم است و شتاب اولیه صفر تا صد کیلومتر آن نیز از سوی سازندگانش چیزی در حدود ۵/۲۵ ثانیه اعلام گردیده است. شعار طراحان ایتالیایی بتا ۴۵۰ آر.اس این است که «آینه‌ها را باز کنید و با تمام قدرتی که می‌توانید مسیر را دنبال کنید!»

کی‌تی‌ام ۴۵۰ اس‌ایکس‌اف KTM450SX-F

حداکثر سرعت: ۱۹۸ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۱۲۶۰۰ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس
کی‌تی‌ام همیشه موتورسیکلت‌ها را برای مبارزه در سرعت به مبارزه و چالش دعوت کرده است. کی‌تی‌ام ۴۵۰ ای‌ایکس‌اف به‌درستی یک قهرمان موتوکراس است که به پیشرانه ۴۴۹ سی‌سی مجهز شده و ۹۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. وزن خالص این محصول فوق سریع فقط
۱۰۸ کیلوگرم است که در نوع خود بی‌نظیر است. آخرین نمونه این موتورسیکلت اتریشی با شعار «چکش را رها کن» به علاقه‌مندانش عرضه شده که نشان‌دهنده قدرت، چابکی و ضربه‌زنندگی آن بر سطح جاده‌های ناهموار کوهستانی است.

آپریلیا آرایکس‌وی ۵/۵ Aprilia RXV5.5

حداکثر سرعت: ۱۸۲ کیلومتر در ساعت

قیمت: ۹۳۰۰ دلار

با سریع‌ترین موتور‌های صحرانورد آشنا شوید +عکس

وزن خالص همراه ظرفیت کامل مخزن ذخیره سوخت آپریلیا آرایکس‌وی ۵/۵ چیزی در حدود ۱۳۷ کیلوگرم اعلام شده که اگر در قسمت مشخصات فنی منتشر شده این محصول به وزن خالص آن نیز اشاره می‌شد، شاید می‌توانستیم این موتورسیکلت را سبک‌وزن‌ترین نمونه در میان سایر هم‌گروهی‌هایش انتخاب کنیم. آپریلیا آرایکس‌وی ۵/۵ به یک پیشرانه ۵۴۹ سی‌سی مجهز است که توانایی تولید ۵۵ اسب‌بخار قدرت را داراست و در حالی که تنها نمونه اَبَرموتور خیابانی است، در میان موتورسیکلت‌های جاده خاکی نیز جزو سریع‌ترین‌ها قرار گرفته است. شتاب اولیه این محصول ۱۶/۴ ثانیه اعلام شده که در نوع خود بی‌نظیر است./جام جم

درباره : مجیکی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: حفظ سلامت دینی و طهارت روحی و معنوی خود و خانواده و پایبندی رفتاری و گفتاری به مسائل شرعی از مهمترین وظایف مسئولان و کارکنان وزارت امور خارجه به‌ویژه سفرا و اعضای نمایندگی‌های ایران در خارج است.

ایشان با تأکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی بخش اصلی سیاست خارجی کشور و نمای بیرونی نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کردند: وزارت امور خارجه و به‌ویژه سفرا باید عمیقاً به ارزشهای اسلام و انقلاب پایبند باشند و رفتار و گفتار آنان، منعکس کننده این ارزشها باشد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه تبیین بایدها و نبایدهای دیپلماسیِ نظام اسلامی، شرط لازم برای نمایندگان دیپلماسی را برخورداری از روحیه قوی و مستحکم، امید به آینده و بهره مندی از احساس حقانیت برشمردند و با اشاره به موضوع مهم منافع ملی، گفتند: هدف اصلی و واقعی دیپلماسی، حفظ منافع ملی است و تعامل یا تقابل، تنها روشهایی برای تأمین منافع ملی هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، منافع ملی را برگرفته از سیاست‌های اصلی و ارزشهای نظام دانستند و تأکید کردند: دستگاه دیپلماسی باید منافع ملی را حفظ و تأمین کند.

ایشان، سخنان رئیس جمهور را در سفر اخیر به اروپا مبنی بر اینکه «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد» سخنانی مهم و حاکی از سیاست و رویکرد نظام برشمردند و افزودند: وظیفه وزارت امور خارجه پیگیری جدی اینگونه مواضع رئیس جمهور است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع «دیپلماسی ایدئولوژیک» اشاره و خاطرنشان کردند: برخی به غلط، سخن از لزوم جدایی دیپلماسی از ایدئولوژی به میان می آوردند، در حالی‌که دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القاء تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل جمهوری اسلامی حفظ منافع ملی، استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی، قدرت و امنیت ملی است، افزودند: ایدئولوژی به دنبال تأمین و حفظ منافع ملی است و هویت یک ملت محسوب می شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به وجود ایدئولوژی در رفتار و سیاست‌های دولتهای غربی، گفتند: آمریکایی‌ها در سخنان خود بارها از عبارت «ارزشهای آمریکایی» استفاده می کنند که همان ایدئولوژیِ آنها و برگرفته از اعلامیه استقلال آمریکا است و در کشورهای اروپایی نیز تفکرات ایدئولوژیک بر رفتار و فعالیت‌های سیاسی آنها حاکم است.

ایشان ارتباط خردمندانه، هوشمندانه، هدفمند و منطقی با جهان را برخاسته از نگاه اسلامی نظام و کاملاً منطبق با دیپلماسی ایدئولوژیک خواندند.

رهبر انقلاب اسلامی تحقق و بروز روحیه انقلابی را در تعاملات و رویکردهای دیپلماتیک ضروری دانستند و افزودند: دیپلمات ایرانی باید به انقلاب افتخار کند و در تعاملات کاری او، «عزت، احساس اقتدار و اعتماد به نفس» به روشنی مشاهده شود که البته این رفتار و منش انقلابی با بیان حرفهای نامعقول و ایجاد هیاهو کاملاً متفاوت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین ضرورت برخورداری سفیران و دیپلماتهای ایرانی از احساس حقانیت، به موضوع جنگ روانی بی‌وقفه دشمنان اشاره کردند و افزودند: باید با احساس حقانیت و با آگاهی و تسلط در مباحث چالشی، پاسخهای قاطع و منطقی به اتهامات بیگانگان داد.

ایشان، متهم کردن دائم ایران به یک مسئله منفی را دستور کار اصلی جنگ روانی مستمر دشمنان خواندند و افزودند: برای تحقق این هدف، «ایران هراسی، ایران ستیزی، ایران گریزی، اتهام نقض دموکراسی، نبود آزادی و نقض حقوق بشر» مدام در تبلیغات بیگانگان تکرار می شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایات اروپایی‌ها و غربی‌ها در مستعمرات گذشته، محدود بودن دموکراسی در غرب به مقررات و یا نظر مراکز خاص، وجود دیکتاتوری حزبی در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی و نیز جنایات فعلی غربی‌ها از جمله همدستی با سعودی‌ها در کشتار مردم یمن افزودند: غربی‌ها مظهر نقض حقوق بشر هستند اما با وقاحتِ تمام، ایران را متهم می کنند به‌گونه ای که گاه انسان از شدت وقاحت آنها حیرت می کند.

رهبر انقلاب اسلامی تصور حل مشکلات کشور با مذاکره یا رابطه با آمریکا را خطایی واضح خواندند و افزودند: آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد، ضمن اینکه کشورهای فراوانی در افریقا، آسیا و آمریکای لاتین هستند که با آمریکا رابطه دارند اما همچنان با مشکلات فراوان دست به گریبانند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین دشمنی عمیق آمریکا با جمهوری اسلامی خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها به دنبال بازگشت به موقعیت و جایگاه خود در ایران قبل از انقلاب هستند و به کمتر از این هم راضی نخواهند شد.

ایشان مخالفت آمریکا با «توان هسته ای و قدرت غنی سازی بالا و نیز حضور ایران در منطقه» را ناشی از خصومت عمیق آنها با عناصر اقتدار نظام اسلامی برشمردند و افزودند: حضور منطقه‌ای جزو عناصر قدرت و امنیت ایران است و عقبه راهبردی کشور محسوب می شود، به همین علت دشمنان با آن مخالفند.

رهبر انقلاب با اشاره به بیان مکرر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا از زبان مسئولان کشور افزودند: بنده از قدیم این نکته را خاطرنشان می کردم که روی حرف و حتی امضای آمریکایی‌ها نمی توان حساب کرد، بنابراین مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای ندارد.

ایشان فعال کردن ظرفیت‌های استفاده‌نشده یا کم استفاده شده در کشور را مهم دانستند و افزودند: مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند بلکه باید کارهای فراوان لازم در داخل کشور را دنبال کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، گسترش ارتباطات چند جانبه و به‌ویژه دو جانبه و توجه خاص به تشکلهای منطقه ای را ضروری خواندند و افزودند: سفرا و نمایندگان ایران در خارج باید به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملت و کشور کاملاً واقف باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اذعان اخیر مقامات آمریکایی درباره استعداد ملت ایران افزودند: از چندین سال قبل تأکید می کردم که استعداد ایرانی از متوسط استعداد دنیا بالاتر است، این واقعیت یک ظرفیت مهم داخلی است، همچنانکه ایمان، شجاعت، ایثار و افتخار ملت به ارزشها از دیگر عناصر توانایی‌های ایران است.

ایشان ارتباط با دانشمندان، رجال سیاسی غیر دولتی و فعالان اقتصادی دیگر کشورها را جزو روشهای رایج دیپلماسی در جهان برشمردند و افزودند: با این روشها می توان گستره فعالیت‌های دستگاه سیاست خارجی را گسترش داد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین قدرت میدانی را پشتوانه دیپلماسی خواندند و افزودند: مهم این است که هر گونه عنصر اقتدار به نوعی دستاورد سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، وزیر امور خارجه با اشاره به رویکردهای دستگاه دیپلماسی به‌ویژه در ارتباط با همسایگان و تمرکز بر دیپلماسی اقتصادی، گفت: تلاش کرده‌ایم با خودباوری به استقبال چالش‌ها برویم و از منافع ملی با صلابت دفاع کنیم.

آقای ظریف با بیان اینکه با همین رویکرد و با حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر انقلاب اسلامی توانستیم پروژه ایران‌هراسی صهیونیست‌ها را شکست دهیم، خاطرنشان کرد: ترامپ و نتانیاهو تلاش می‌کنند با نمایش‌های سخیف، پروژه ایران‌هراسی را تکرار کنند اما امروز حتی در میان متحدان خود نیز تنها و منزوی هستند.

وزیر امور خارجه با اشاره به تشکیل اتاق جنگ و تلاش گسترده آمریکا برای فشار و زورگویی علیه ملت ایران، گفت: همواره به کشورهای دیگر از جمله متحدین آمریکا اعلام کرده‌ایم که مقابله با زورگویی آمریکا باید از تعهدات سیاسی فراتر رفته و به اقدامات عملی زمان‌دار منجر شود.

آقای ظریف افزود: ما شرایط سخت‌تری را تجربه کرده‌ایم و اطمینان دارم در پرتو همدلی و وفاق می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم و شرایط پیش‌رو را با عنایت الهی و با هدایت‌های رهبری و حمایت مردم به خوبی و با افتخار و سربلندی و با کمترین آسیب مدیریت کنیم.

درباره : مجیکیاولین خودرو ایرانی تولیدی روی پلت‌فرم SP100 معرفی شد – مجله خبری مجیک کمپانیمدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اولین خودرو ایرانی تولید شده بر روی پلت‌فرم ملی SP100 با نام اولیه روهام، معرفی کرد.

” />


درباره : مجیکی

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران از کاهش ۲۰ درصدی تولید تخم مرغ خبر داد و گفت: در ۴ ماهه امسال کمتر از هزارتن صادرات انجام شده است.

به گزارش صبحانه،سید فرزاد طلاکش با بیان اینکه قیمت تخم مرغ در دو هفته گذشته تقریبا ثابت بوده است، اظهارداشت: نسبت به ماه گذشته قیمت این محصول کاهش یافته و هم اکنون میانگین قیمت هرکیلوگرم از آن درب مرغداری ۶۰۰۰ تومان است.

وی پیش بینی کرد که  وضعیت قیمت طی روزهای آینده به همین شکل بماند و دلیلی برای افزایش یا کاهش نرخ این محصول وجود ندارد.

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران درباره شرایط بازار نهاده های دامی نیز افزود: قیمت نهاده ها نسبت به ۲۰ روز گذشته تغییری نداشته و درحال حاضر نرخ هرکیلوگرم کنجاله سویا تحویل درب مرغداری ۲۲۵۰ تومان و ذرت تحویل درب مرغداری بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان است.

طلاکش با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به دلیل مشکلات قیمتی تقریبا متوقف شده است، گفت: ما در این زمینه با ممنوعیت و محدودیت مواجه نیستیم اما توان رقابت در بازارهای جهانی را نداریم.

وی با اشاره به اینکه تولید تخم مرغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: خارج شدن برخی از واحدها از چرخه تولید در پی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیل این امر است.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: با وجود این به دلیل کاهش تقاضا در داخل(با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و گرمای هوا) از نظر وزنی با مازاد محصول مواجه هستیم. چراکه در استانهایی مانند خراسان، اصفهان، یزد و سمنان بخاطر اینکه بازار داخل صدمه نبیند، مرغ های سن بالا حذف نشده اند و به تولید ادامه می دهند.

طلاکش ادامه داد: در ۴ ماه امسال صادرات تخم مرغ از کشور کمتر از ۱۰۰۰ تن بوده است./مهر

درباره : مجیکی

مردم‌نيوز: ‌رحیم سپهوند در منطقه لرستان با انتقاد از کادر فنی تیم ملی اظهار کرد: باقر فرجی و حسین طاهری دو بوکسور لرستانی در انتخابی تیم ملی اول شده‌اند و در اقدامی عجیب نام‌شان برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیست.
وی ادامه داد: این دو بوکسور حتی در مبارزات درون اردویی هم حریفان را شکست داده‌اند ولی به همین راحتی حق‌شان را خورده‌اند.
سپهوند تصریح کرد: بهانه آورده‌اند که مشتزن‌های ما کم‌تجربه‌اند. اگر در چند تورنمنت شرکت کنند بدون شک باتجربه می‌شوند و دلیلی نمی‌بینیم که به این بهانه از حضور در جاکارتا محروم شوند، چون در انتخابی موفق عمل کرده‌اند.
مربی تیم مشتزنی لرستان با بیان اینکه فدراسیون با استان ما مشکل دارد، تصریح کرد: مهیار شاکرمی در رقابت‌های منطقه‌ای دانا اسماعیل‌زاده مشتزن تیم ملی را یک‌طرفه کرده و ابروی حریف پاره شده بود اما داوران در عین ناباوری بازی را قطع نکردند و فیلم آن را دارم و بوکسور حریف را برنده اعلام کردند.
وی تاکید کرد: رقابت‌های منطقه‌ای را به همین علت تحریم کرده‌ایم و تا عدالت رعایت نشود دیگر شرکت نمی‌کنیم.
درباره : مجیکی
صفحات سایت